Sportovní karta

Speciální projekt je v olympijském parku připraven pro děti do věku 15 let.

Žáci z plzeňských základních škol už dostali jako pozvánku ke sportování takzvanou Sportovní kartu. Získat ji mohou rovněž předškolní děti, které zvládnou absolvovat sportovní disciplínu, i děti do věku 15 let z jiných měst a obcí.

Karta bude k dispozici v době konání olympijského parku v informačním stanu nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky.

Nejlepší dětští sportovci mohou v olympijském parku získat medaile

S kartou bude mít dítě možnost soutěžit a získat jedinečný dárek od organizátorů, za razítko o návštěvě všech 11 sektorů sportovní části parku získají mladí sportovci medaili a příležitost vyfotografovat se na stupních vítězů.

Zapojit se do soutěže mohou zájemci sami za sebe, za školu nebo v pěti daných lokalitách, kterými jsou Atletický stadion města Plzně, Slavia VŠ Plzeň, Jachetní klub Plzeň u Velkého boleveckého rybníka, TJ Lokomotiva Plzeň a Golfové odpaliště Lobzy či Armádní střelecký stadion Lobzy, které budou pro olympijské soutěžení otevřené první tři srpnové víkendy. Sportovat mimo soutěž budou moci děti i dospělí libovolně.