Informace

Lokalita Olympijského parku Plzeň 2016

Olympijský park bude vybudován v centru města za nákupním centrem OC Plzeň Plaza, kde se nachází rozsáhlé území bývalého výstaviště, historicky spojené s legendární potravinářskou výstavou Ex Plzeň. Olympijské dění se nebude odehrávat pouze tady, ale symbolicky také na pěti sportovištích, mezi které patří Velký bolevecký rybník, hala TJ Lokomotiva Plzeň, střelnice Plzeň-Lobzy, Slavia VŠ Plzeň a Atletický stadion města Plzně a na nichž si během víkendů bude možné vyzkoušet olympijské sporty.

Park bude rozdělen na dva sektory. V lokalitě za řekou Mží si v 11 sportovních zónách návštěvník bude moci vyzkoušet různé sportovní disciplíny. Představí se zde 55 plzeňských tělovýchovných klubů, které se na sportovním programu olympijského parku podílejí. K dispozici bude 50 sportovišť s tradičními i méně známými sporty, jako je kolová, golf, lacros, lukostřelba, beachvolejbal, vzpírání, letní biatlon, triatlon, tenis, badminton, softball, šerm, kanoistika, box, házená či judo a aikido. V případě příznivého stavu vodní hladiny nabídne park na řece Mži celou řadu vodních sportů.

Ve Fan zóně olympijského parku mohou návštěvníci na velkoplošné obrazovce po celou dobu konání sledovat olympijské dění a fandit českým sportovcům. Návštěvníci se rovněž mohou těšit na bohatý doprovodný program pro celou rodinu plný muziky, divadla a pohybu. Nebudou chybět rozhovory se slavnými sportovci, autogramiády nebo tematické soutěže. Vznikne zde relaxační zóna s plážovým barem, brazilskou muzikou a lehátky. Občerstvení nabídne celá řada stánků, na bezpečnost dohlídne státní i městská policie. Zajištěn je také servis pro hlídání dětí formou dětského koutku.

5. 8. 2016 - od 20 hodin SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Otevírací doba Olympijského parku Plzeň 6. – 21. 8. 2016

PO – PÁ 16.00 – 02.00 (sportovní aktivity do 22.00) / ST 13.00 – 02.00
SO – NE 12.00 – 02.00 (sportovní aktivity do 22.00)

Dopravní dostupnost

Plzeňský olympijský park je díky svému umístění za obchodním centrem Plaza, které se nachází v blízkosti středu města, dobře dostupný jak veřejnou městskou dopravou, tak osobním autem. Navíc může návštěvník olympijského parku využít vyhlídkového vláčku jezdícího během letních měsíců do zoo s jeho dvěma zastávkami v blízkosti olympijského parku, a to „Lochotínská“ (u Kauflandu) a „Na Janské“. Za svezení zaplatí 25 korun.

Pro vyhledávání vašich spojů doporučujeme použít vyhledávač www.idos.cz.

Olympijský park Plzeň se nachází jednu tramvajovou zastávku od centrálního autobusového nádraží směrem na Světovar. Z hlavního vlakového nádraží je možné se do parku dostat tramvají č. 2. směrem na Skvrňany a vystoupit po čtyřech zastávkách na „Palackého náměstí“, přímo u obchodního centra Plzeň Plaza.

Více o městské hromadné dopravě v Plzni na www.pmdp.cz.

V blízkosti olympijského parku je možné zaparkovat v parkovacím domě Rychtářka, u Nového divadla, u OC Plzeň Plaza a v sadech Pětatřicátníků. Parkování je zpoplatněno a je v docházkové vzdálenosti k olympijskému parku.

Více o parkování v Plzni na www.parkingplzen.cz.
Více informací o Plzni jako turistické destinaci najdete na www.visitplzen.eu.

Vítejte v Plzni, Plzeň pro děti
GPS navigace

OC Plzeň Plaza, Radčická 2, 301 00 Plzeň – 49°44'56.5", 13°22'8.2"

Kontakty

Petr Hanzlík
sportovní manažer Olympijského parku Plzeň 2016
telefon: +420 724 800 309
e-mail: info-rio2016@plzen.eu

Olympijský park Plzeň 2016
Turistické informační centrum města Plzně
náměstí Republiky 41
301 00 Plzeň

Web

Webové stránky statutárního města Plzně
Webové stránky olympijského parku města Plzně

Facebook

Plzeň - oficiální stránky města
Plzeň žije zdravě