Program

Kompletní program parku si můžete prohlédnout a stáhnout zde!

Program po jednotlivých dnech:

Na jaké sporty se můžete těšit?

Pro návštěvníky budou v Olympijském parku Ostrava 2016 připravena sportoviště olympijských i neolympijských disciplín. Na Masarykově náměstí budou k dispozici atletické disciplíny včetně běhu, skoků a hodů, dále sportovní gymnastika a pro nejmenší např. zábavná kola. Pro plážové alternativy různých míčových sportů budou moci návštěvníci využít beach volejbalové hřiště.

Na Černé louce bude vybudováno víceúčelové hřiště s umělým povrchem, které se bude proměňovat v různá sportoviště – např. florbalové, házenkářské nebo volejbalové hřiště, jindy se stane bojovou plochou pro taekwon-do, karate, judo, řeckořímský zápas nebo šerm. V blízkosti hřiště bude možnost zahrát si odlehčenou formu basketballu, tzv. streetball. Návštěvníci se mohou těšit i na exhibiční zápasy v boxu. V rodinném koutku budou připravena sportoviště pro nejmenší – stávající dětské hřiště bude rozšířeno o trampolíny a nafukovací sportovní arénu pro děti, které se budou moci svézt nebo závodit na odrážedlech nebo házet olympijskými kruhy na cíl.

Dále bude v areálu Černé louky zázemí pro stolní tenis a disciplíny, kde je důležitá muška – lukostřelba, šipky nebo střelba. Zájemci si budou moci vybrat buď laserovou biatlonovou střelnici, nebo odlehčenou zábavnou střelbu z laserových zbraní na plechovky. Návštěvníci mohou zkusit trenažery na veslování, jízdu na kole či běh, případně se mohou roztančit na zábavných tanečních podložkách. Na trávě se bude hrát stále populárnější ragby, které je od letošního roku opět olympijskou disciplínou, ale i zábavnou alternativu fotbalu v zorbovacích koulích. Pro odvážné bude k dispozici i horolezecká stěna. Veřejnosti bude otevřena také stávající budova Golf arény na Černé louce, kde budou instruktoři učit golfové odpaly.

V blízkosti Loděnice budou u břehů Ostravice připraveny vodní disciplíny – kanoistika a veslování – a zájemci se budou moci projet po in-line stezce podél řeky na in-line bruslích nebo koloběžkách.

Kultura

Olympijský park Ostrava 2016 bude slavnostně otevřen při zahajovacím ceremoniálu na Masarykově náměstí zapálením „Ostravského kahanu“, symbolu olympijského ohně.

Návštěvníci se mohou těšit na nabitý nejen hudební program – vystoupí různé kapely, zazní rytmy samby a proběhnou sportovní exhibice apod.

V těsné blízkosti a okolí vyroste pro všechny příznivce a milovníky sportu a sportovní zábavy velká fanouškovská zóna, kde bude možné na LED obrazovkách sledovat přímé přenosy z Ria de Janeira, občerstvit se u nepřeberného množství stánků s občerstvením či se zastavit na drink v Rio baru.

Kompletní sportovní i hudební program najdete zde!

>>>>> období od 05.- 13. srpna 2016 <<<<<

>>>>> období od 14.- 21. srpna 2016 <<<<<

Příměstské tábory

Olympijský park Ostrava 2016 navštíví také mnoho dětí z příměstských táborů z Moravskoslezského kraje, a to v průběhu 5 dnů v rámci konání akce. Budou si moci vyzkoušet všechna sportovní stanoviště a bude pro ně připraveno zázemí a odměny za absolvování různých disciplín v olympijském parku.