Maratón uzavřel program Olympijského parku. Zúčastnilo se ho 72 běžců

Maratón uzavřel program Olympijského parku. Zúčastnilo se ho 72 běžců​Program Olympijského parku Rio-Lipno vyvrcholil v neděli Olympijským maratónem, jehož se zúčastnilo 72 běžců. Trasu dlouhou 42 km zaběhl v nejrychlejším čase 3:15:06 Michael Vaněček z SB Cyklo Olympia.

„Celou cestu jsem si užíval, počasí vyšlo ideálně. Překvapilo mě jen rychlé tempo,“ líčil vítěz pár minut po doběhu. „Nejtěžší byl určitě konec, ale to přivítání před pódiem jsem si užil úplně maximálně.“

Maratónu se kromě jednotlivců zúčastnily i štafety pro dvou, tří, čtyř a pětičlenná družstva. Závod odstartoval v Nové Peci, končil v Lipně nad Vltavou a protnul všechny lokality Olympijského parku.

Po Vaněčkovi skončil na druhém místě Robert Bem (3:16:50) a na třetím Petr Muras (3:24:11). Kromě plné délky 42 km mohli běžci zvolit i kratší úsek o délce 7 km.

Maratón, který odstartoval současně s tím mužským v Riu, byl poslední velkou akcí v Olympijském parku. Ten celkem navštívilo téměř 350 tisíc návštěvníků.

„Věříme, že letošní maratón nebyl posledním. Rádi bychom z něj udělali každoroční tradici,“ uvedl Marek Brodský, ředitel komunikace Českého olympijského výboru.

Kompletní výsledky všech běžců najdete zde.

Související články

Zúčastněte se Olympijského maratonu na Lipně!