Legendy přihlížely exhibičnímu duelu. Olympijský park rozzářila házená

Legendy přihlížely exhibičnímu duelu. Olympijský park rozzářila házená​Modrý tým Karla Nocara proti červenému celku v čele s křidelníkem Janem Filipem a na tribuně držitelé olympijského stříbra z Mnichova 1972. Lipno se v sobotu bavilo házenou.

Unihřiště, které už hostilo šachové souboje či pozemní hokej, tleskalo brankářským zákrokům i pěkným gólům. Jen aktéři utkání v odpoledním dusnu občas těžko lapali po dechu.

„Člověk zjišťuje, že už není nejmladší a na hřišti se pohybuje čím dál hůř,“ smál se do televizního mikrofonu Jan Filip. „Předvedli jsme házenou na poměrně slušně úrovni. Bylo skvělé se zase potkat s bývalými spoluhráči,“ přidala Petra Čumplová.

Exhibice se kromě házenkářských ikon zúčastnili i vítězové facebookové soutěže, jeden z nich kvůli utkání dokonce absolvoval přes 900 kilometrů dlouhou cestu. „Ale stálo to za to! Házenou hraju odmalička.“

Po utkání následovala autogramiáda a focení s fanoušky. A jak hodnotili sportovní odpoledne stříbrní medailisté z Mnichova? „Velice příjemné setkání. Držíme palce, aby byly naše týmy ve světě znovu vidět,“ řekl Ladislav Beneš.